Наші проекти:

Школа Ефективного Депутата 2020р

29 квітня  в м.Чернігові відбувся перший семінар для майбутніх депутатів міських рад, в я кому змогли взяти участь понад 30 учасників.

Тема семінару «Семінар для представників політичних партій та активістів з питань місцевого самоврядування, прав та обов’язків депутатів».

Чудові спікери Stanislav Zholudiev та Андрій Саук детально розкрили питання змін у виборчому законодавстві, роботі виборчих округів, саме праці майбутніх депутатів та ОМС. Слідкуйте за анонсами. #IRI

Зхаід став можливим завдяки підтримці Міжнародного Республіканського Інституту #IR

Планується проведення ще 3х семінарів  з теми передвиборчої підготовки, побудови та роботи штабів, ін. Слідкуйте за анонсами.

Передбачається проведення 4-х навчальних семінарів для кандидатів в депутати на місцевих виборах 2020року.

Школа Молодого Політика, березень 2019- лютий 2020р.р.

В 2019 році відбувся проект «Школа молодого політика» для молоді 14-17 років, якій відбувся в м.Чернігові.

Відбувся відбір серед 100 кандидатів. Уього було відібрано 22 учасники серед молоді, учнів старших класів.

Навчання відбувалось напротязі 4-х доденних семінарів. В результаті команда 16-річних українців підготувала проект до участі у громадському бюджеті міста Чернігова. Проект потрапив до числа переможців за результатами голосування і отримав 80 тисяч гривень із бюджету Чернігівської міської ради на його реалізацію. Команда школярів запропонувала загальноміський тренінг, щоб підвищити рівень обізнаності щодо буллінгу у школах та знайти способи вирішення цієї проблеми. Що зробило проект особливо інноваційним — це те, що він стосується знущань не тільки над учнями, але й викладачами, які також часто є жертвами знущань зі сторони заможних батьків учнів.

Проект «Громадські слухання», грудень 2014 року- березень 2016 року

Проект «Громадські слухання»  реалізований разом із партнерською організацією «Освітній центр «Ініціатива» за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту.

Мета проекту  —  налагодження діалогу між громадою та владою шляхом активізації роботи механізмів місцевої демократії.

В рамках проекту було проведено більше 10 громадських слухань у Чернігівській області з метою прийняття Статутів територіальних громад, Положень про громадські ініціативи, Положення про громадські слухання, Положення про електронні петиції.

Крім основної мети, досягнуто було ряд другорядних, але не менш важливих результатів, зокрема активізація громади, навчання самої громади інструментам взаємодії з владою, ін. Треба зазначити, що проект «Громадські слухання» став величезним поштовхом до змін у громадах починаючи із відкриття молодих нових облич у районах, закінчуючи тим, що громада зрозуміла , що саме вона є рушійною силою та невід’ємною складовою змін.

 Спільним успіхом всієї активної громади півночі Чернігівської області стало проведення регулярних форумів, які об’єднують всіх активних громадян, громадські організації, просто небайдужих людей. Виносяться на розгляд актуальні питання, запрошують тренерів на відповідну тему, обмінюються досвідом, обговорюють спільні актуальні питання, ін. За період вересень 2015 року —  липня 2016 відбулись чотири  форуми – зустрічі  у м.Корюківка, у м.Сосниця та у м.Мена, м. Новгород-Сіверський, куди були запрошені  і представники Чернігівської ГО «Молодь – XXI століття» Тетяна Громова та ГО «Освітній центр «Ініціатива» Павло Пущенко. 

1 зустріч_5 вересня 2015 року  https://www.facebook.com/events/985652681456256/

2 зустріч _грудня 2015 року https://www.facebook.com/events/921739067916617/

3 зустріч_19 березня  2016 року  https://www.facebook.com/events/772409979559314/

4. зустріч_4-5 червня 2016 року https://www.facebook.com/events/1178358155515951/ 

Медіа звіт :

http://pik.cn.ua/16540/aktivistiv-z-chernigivshchini-zaproshuyut-na-vorkshop-gromadyanskoyi-aktivnosti-zavdannya-gromadi-naperedodni-viboriv/

http://pik.cn.ua/19987/u-novogorod-siverskomu-proyde-vidkritiy-trening-pro-spivpratsyu-vladi-ta-gromadi/ 

http://pik.cn.ua/14273/molod-sosnitsi-hoche-vplivati-na-vladu/

http://pik.cn.ua/16214/

http://pik.cn.ua/19720/sosnitsya-nayblizhchim-chasom-matime-statut-teritorialnoyi-gromadi/

https://www.facebook.com/molod21/?fref=ts

Проект «Підвищення рівня прозорості Державного реєстру виборців», 2014-2016 роки

Чернігівська МГО «Молодь — XXI століття» є постійним представником  у Чернігівській області Центру підтримки громадських ініціатив (CISC) http://cisc.org.ua  та спільно працює з 2015 року  і до сьогодні.

У 2014 — 2016 роках разом із представниками по всій Україні з метою активізації виборців, з метою удосконалення законодавства щодо реєстру виборців був реалізований проект «Підвищення рівня прозорості Державного реєстру виборців». 

Проведення виборчої реформи в Україні є надзвичайно важливим питанням сьогодення. Нова виборча система повинна базуватися на принципах відкритості та прозорості. Питання внесення якісних змін до законодавства, яке регулює функціонування Державного реєстру виборців, повинне зайняти своє місце в порядку денному громадськості і влади, як невід’ємний елемент виборчої реформи.

Впровадження електронного сервісу «Особистий кабінет виборця» це крок вперед на шляху  до електронного голосування, ці новації є актуальними.  Як от відкритість державного реєстру має як свої переваги, так може бути використано для маніпуляцій. Ця ця тема є предметом для дискусії. Зовсім не висвітлена тема голосування членів ДВК під час виборів, особливо на місцевих виборах.

В рамках проекту були організовані круглі столи, експертні обговорення, анкетування представників Державного реєстру виборців, розроблені пропозиції до законопроекту. 

 У липні 2016 року завершилась робота над виконанням мережевого проекту «Підвищення рівня прозорості Державного реєстру виборців».

Мета проекту досягнута, проект закону щодо забезпечення відкритості та удосконалення функціонування Державного реєстру виборців зареєстровано у Верховній раді України.

Посилання на проект http://cisc.org.ua/propozitsiyi-tsentru-pidtrimki-gromadskih-initsiativ-do-proektu-zakonu-ukrayini-pro-vnesennya-zmin-do-okremih-zakoniv-ukrayini-shhodo-zabezpechennya-vidkritosti-derzhavnogo-reyestru-vibortsiv-ta/

Медіа-звіт можна знайти тут

Проект «Налагоджений діалог між владою та представниками громадськості. Влада та НУО – крок на зустріч», Жовтень 2006 — Лютий 2007 року

З прийняттям Закону України від 6 квітня 2004 року N 1667-IV «Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» відбувся перехід від мажоритарної виборчої системи до пропорційної для всіх видів місцевих рад, крім сільських та селищних. Разом з тим запроваджена нова форма взаємовідносин між політичними партіями та їх представниками у місцевих радах. Для того, щоб представники політичних партій, які прийшли до влади, мали можливість виконати свої передвиборні обіцянки, нести відповідальність за стан справ на відповідній території перед виборцями, необхідно налагодити механізм взаємодії. Таким чином подолати певний інформаційний вакуум у відносинах влади з громадськістю. Метою даного проекту є створення ефективної системи лобіювання інтересів територіальних громад у представницьких органах влади м. Чернігова та області шляхом навчання активістів місцевих НУО теоретичній та практичній методиці організації та проведення громадських слухань. В контексті даного проекту учасниками стали представники неурядових організацій, представники владних структур, посадові особи, представники депутатського корпусу, представники ЗМІ. Було організовано та проведено ряд навчальних семінарів та громадських слухань, впродовж яких було навчено 120 учасників міста Чернігова та області. В громадських слуханнях мали можливість прийняти участь понад 150 учасників, серед яких безпосередньо цільова аудиторія проекту, представники громадськості в цілому. Резолюція, вироблена на одному із громадських обговорень, мала на меті переконати владу усвідомити необхідність прийняття статут територіальної громади міста Чернігова. Процес роботи над статутом відновлено та перебуває на кінцевому етапі. Отже, завдяки активній позиції громади міста, м.Чернігів невдовзі вже буде мати «Конституцію» місцевого призначення, що дозволить гідно та на паритетних засадах «влада=громада» розвивати та втілювати в життя міста демократичні стандарти та цінності, мати можливість громадськості впливати на процес прийняття рішень і т.і. Брошура-довідник «Функції та повноваження органів місцевого самоврядування. Участь НУО в організації та проведенні лобістських кампаній на місцевому рівні» стала зручним інформаційним довідником для учасників проекту. Викладені поради та рекомендації стануть в нагоді кожному активному відповідальному громадянину.

Проект «Школа молодого політика». Ювілейний випуск. Вересень — грудень 2006 року

Кожного року популярність «Школи молодого політика» зростає та набуває актуальності у різних регіонах України. Молодь із трьох регіонів (Чернігів, Полтава і Черкаси) мала можливість і в цьому році стати учасниками проекту, де кожен прагнув навчитись секретам успішних громадських діячів та політиків. Зазначимо, що 30 випускників проекту на даний момент вже є головами громадських організацій, дехто започатковує свої НДО і має плани балотуватися на Парламентських виборах 2011 року і т.і. Команда «М21» пишається тим, що в контексті проекту «Школа молодого політика» було сформовано та випущено КОМАНДУ, яка є згуртованим колом креативних та кваліфікованих спеціалістів-початківців. Кожного року за результатами кожної Школи координатори трьох регіонів проводять моніторинг випускників проекту. За роки існування Школи маємо такі результати в розрізі трьох координаційних центрів в загальній кількості випускників 390 чол.. Серед випускників проекту: • Депутати різних рівнів — 23 чол.; • Представники НДО (незалежно від рангу, НДО рівня) — 282 чол.; • Представники ЗМІ — 3 чол.; • Представники політичних партій, блоків — 70 чол.; • Працівники адміністрацій різних рівнів — 12 чол. В цьому році було підготовлено та видано брошуру «Історія успіху». Брошура «Історія успіху» є інформаційним довідником, підготовленим авторським колективом ініціаторів Школи, де зібрані матеріали та інформація щодо історії проекту «Школи молодого політика», координати та враження кращих випускників Школи. Плани на майбутнє: в 2007 році плануємо запустити пілотний проект «Школа молодого політика» в контексті проведення Школи по всій Україні.

Партнерський проект (Фонд Розвитку Демократії (DDF) разом із ЧМГО «Молодь – XXI століття») «Громадські слухання на місцевому рівні – крок до демократії», Вересень – грудень 2006 року

Метою проекту є підвищення рівня участі громадян у процесі прийняття рішень на місцевому рівні. Проект реалізовувався в декількох регіонах України, що є пріоритетними з точки зору піднятої проблематики: Чернігівська область, Житомирська область, Волинська область, Миколаївська область, АР Крим, Полтавська область, Луганська область. В рамках даного проекту було організовано та проведено ряд семінарів та громадське слухання, в контексті якого було піднято питання проблематики та перспектив розвитку молодіжного середовища, представлення та лобіювання інтересів молоді в органах влади. Цільовою аудиторією стали молодь, представники НДО, активні представники територіальних громад, представники органів самоорганізації населення, представники місцевих ЗМІ, посадові особи місцевого самоврядування. В результаті проекту було навчено та підготовлено 60 учасників. На семінарах були піднімалися питання різного характеру: громадські слухання як ефективний спосіб лобіювання інтересів громадськості на місцевому рівні; методологія проведення громадських слухань; функції та повноваження органів місцевого самоврядування в Україні; законодавчі аспекти реалізації громадських ініціатив на місцевому рівні і т.і.

Проект «За Рівні Права та Можливості» в рамках коаліційного проекту конкурсу «Участь жінок у громадсько-політичному житті», Лютий 2006 року – січень 2007 року

Як відомо, вже не один рік в Україні жінки в меншій кількості представлені в будь-яких інститутах влади, як на місцевому так і державному рівнях. Недостатньо, щоб вплинути на існуючу ситуацію та лобіювати інтереси жінок на цих рівнях. В результаті моніторингу, проведеного М21, виявилося, що навіть в тих галузях діяльності де переважно зайняті жінки, керівні посади майже стовідсотково займають чоловіки. Ця тенденція спостерігається в громадській адміністративній галузі. На місцевому рівні представництво жінок в Чернігівській міській раді складає третину. Даний проект став викликом громадськості щодо проблеми дискримінації жінок в суспільно-політичних процесах. Метою проекту є мобілізація громадського потенціалу жінок з метою збільшення участі жінок в роботі органів місцевого самоврядування в процесі підвищення рівня професійної обізнаності, зміцнення навичок застосування. Учасницями проекту є: представниці політичних партій, представники громадських організацій; жінки — обранці до місцевих рад та районних рад Чернігівської області; жінки — журналісти місцевих рад масової інформації; жінки — держслужбовці місцевого та обласного рівня та ін. В рамках проекту вже проведено ряд заходів, спрямованих на навчання жінок-лідерок стосовно їх участі у виборчих процесах. Командою «М21» розроблено брошуру “Керівництво виборчою кампанією. Місцеві реформи та методи їх проведення” та буклет “Права жінок та практичні шляхи їх провадження”, які допоможуть кожній активній жінці в досягненні поставлених цілей на громадсько-політичному поприщі. Даний проект перебуває на даний момент в процесі роботи, реалізації.

Матеріали:

Проект «Навчання та підвищення активності молодих виборців у містах північного регіону під час Парламентських виборів 2006 року», Серпень 2005 — травень 2006 р.

Метою та задачами проекту поставили: підвищення активності молодих виборців північного регіону з центрами у містах Полтава, Суми, Чернігів; розповсюдження ефективних методів мобілізації виборців і освіти в сфері виборчого законодавства; навчання молодих виборців виборчим процедурам, правам виборців, просвіта тієї молоді, яка голосує вперше. Учасниками проекту стала молодь віком від 18 до 25 років. Реалізація проекту проходила в трьох областях України: Чернігівська, Полтавська та Сумська обл. В контексті проекту було організовано мобілізаційну кампанію, яка включила в себе ряд просвітницько-інформаційних заходів: зустрічі зі студентами ВНЗ, інтелектуально-розважальну програму, концерт творчої молоді, вуличні акції та ряд ін., які допомогли молоді відчути себе обізнаною частиною політичного виборного руху. Мобілізаційна кампанія була проведена під назвою «Твори майбутнє сам» і мала принциповим питання щодо відсутності підтримки жодної політичної сили. Отримані результати: навчена та підготовлена до виборів молодь (орієнтовно 35 тис. чол.) підвищення активності молодих виборців північного регіону з центрами у містах Полтава, Суми, Чернігів, факт збільшення явки молодих виборців на Парламентських виборах 2006 року в трьох регіонах; підвищення ролі молодого покоління в демократичних процесах прийняття політичних рішень. Фахівцями було розроблено матеріали проекту: путівник молодого виборця, інформаційний бюлетень, плакати, календарики, наліпки та ін., які своїм змістом та контекстом відображали значимість та важливість виборчого процесу.

Матеріали:

Конкурс «Молода економіка», Січень 2005 р.

Конкурс ініційований організацією Інститутом Реформ. „Молода економіка” – єдиний Всеукраїнський конкурс для молодих економістів (до 35 років), який дає можливість проявити їм власні економічні знання, викласти своє бачення економічної ситуації в державі, це – додатковий шанс для їхньої самореалізації, розширення рамок професійної комунікації. М21 стала партнером Інституту Реформ в реалізації конкурсу в Чернігівському регіоні. Було оголошено «регіональний конкурс», відібрані кращі роботи, концептуальний зміст яких вирізнявся серед інших робіт, нагороджено найкращих; організовано конкурсну комісію; відібрано «кращі роботи» кваліфікованими спеціалістами в тій чи іншій області відповідно до тематики роботи. В Чернігівській області конкурс відбувся за сприянням Управляння освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації, Чернігівської міської ради та Державної податкової інспекції в м. Чернігові. В результаті конкурсу переможці стали учасниками іншого проекту Інституту реформ – загальноукраїнського рейтингу „Споживчі переваги – 2004”.

Проект «Українська школа молодого політика», Травень 2005 р.

Метою даного проекту є формування нового покоління професійних, відповідальних та кваліфікованих молодих політиків. Українська Школа молодого політика (УШМП) об’єднує 30 молодих людей із різних регіонів України, серед яких: представники НДО, представники профспілкових організацій, активна студентська молодь. Школа молодого політика реалізується в трьох регіонах України: м. Чернігів, м. Житомир, м. Харків (координаційні регіони), які в свою чергу об’єднують молодь із сусідніх областей. Школа, яка була організована в м. Чернігові, об’єднала учасників-представників із м. Чернігова, Чернігівської області, м. Черкаси та м. Полтава. Для того, щоб стати учасником, кожен кандидат проходить три відбіркові етапи: анкетування, співбесіда та тестування. Школа молодого політика являю собою цикл семінарів та тренінгів, впродовж яких учасники отримують знання та навички, починаючи від того, що є взагалі «політика?» до вивчення основних засад побудови успішної виборчої кампанії. Запрошені тренери та експерти Школи є кваліфікованими спеціалістами в області політики, журналістики, відомі PR-технологи, та ін. Організатори також на кожен семінар запрошують відомих успішних політичних діячів, депутатів, міського голову, губернатора, держслужбовців, які діляться з молоддю досвідом свого кар’єрного зростання, що слугує гарним прикладом та натхненням для учасників Школи. В рамках проекту організатори розробили посібник — «Абетка молодого політика», яка включає основні теми та практичні вправи по підготовці молодих політиків. В період з 2003 року було організовано та проведено вже декілька Шкіл. За результатами проведених М21 моніторингів, більшість випускників проекту «Українська школа молодого політика» (біля 450 чол.) стали успішними діячами як в політиці, так і в «третьому секторі».

Матеріали:

Проект «Навчання офіційних спостерігачів на виборах під час українських Президентських Виборів – 2004», Грудень 2004 р.

Даний проект було ініційовано з метою навчання суб’єктів виборчого процесу задля забезпечення прозорості та законності виборів в Україні. Протягом грудня 2004 року після великих фальсифікацій в другому турі виборчої кампанії було проведено серію семінарів по підготовці біля 200 чол. офіційних спостерігачів на виборах, які їхали до Східних областей України, щоб гарантувати прозорі і чесні вибори в самих складних частинах України. Учасники семінарів одержали посібник «Практичні рекомендації по підготовці офіційних спостерігачів повторного голосування на виборах Президента України 26 грудня 2004 року», збірник законодавчих актів по виборах і інші роздаткові матеріали, де були описані типові фальсифікації і методи їх усунення. Кваліфіковані суб’єкти виборчого процесу, навчені та обізнані з питань виборчого законодавства спостерігачі стали результатом даної ініціативи.

Матеріали:

Проект «Просвіта та активізація молоді у виборах Президента України 2004 року», Червень 2004 – січень 2005 р.

«М21» стала регіональним партнером Центру Політичної Освіти в реалізації даного проекту в Чернігівському регіоні. В рамках проекту було створено Ініціативу «Молодь у виборах!». Діяльність ініціативи була орієнтована на молодих виборців, зокрема на студентів та молодь, яка голосує вперше. Для інформаційної підтримки Ініціативи було відкрито веб-сайт „Молодь у виборах” (www.muv.org.ua). В Чернігівському регіоні було організовано та проведено серію семінарів для представників молодіжних організацій щодо просвіти та активізації молоді у виборах. Учасники навчання отримали посібник „Проведення кампаній з просвіти та активізації молодих виборців”. В процесі реалізації проекту було розповсюджено 7 типів друкованих освітніх матеріалів та 3 відео- і 5 радіороликів, спрямованих на просвіту та активізацію молоді. Протягом липня – жовтня 2004 року «М21» і ряд багатьох інших впливових місцевих молодіжних організацій у 14 регіонах України провели різноманітні просвітницькі акції, в яких безпосередньо взяли участь понад 20 тисяч молодих виборців. Після виборів Центром Політичної Освіти була організована конференція „Оновлення України: участь молоді”, метою якої було підсумувати досвід у роботі щодо просвіти та активізації молоді протягом виборів та визначити пріоритети розвитку молодіжної політики та молодіжного руху в Україні, впливу молоді на формування нової влади.

Проект «Навчання та підвищення активності молодих виборців під час виборів Президента України», Червень-грудень 2004 року.

Метою проекту є підвищення активності та обізнаності молодих виборців північного регіону з центрами у містах Полтава, Черкаси, Чернігів під час Президентських виборів 2004 року. Учасниками проекту стала молодь віком від 18 до 30 років. Реалізація проекту проходила в трьох областях України: Чернігівська, Черкаська та Полтавська обл. В контексті проекту було проведено ряд мобілізаційних, просвітницьких заходів: інформаційні зустрічі зі студентами в ВНЗ, брейн-ринг, проведені вуличні акції по роздачі інформаційних матеріалів. Результатами проекту стали: підготовлена та обізнана молодь щодо виборчого законодавства та виборчого процесу (орієнтовно 30 тис. чол.); збільшена явка молоді відповідно у регіонах (Чернігів, Черкаси, Полтава); проведені консультування та роз’яснювальні зустрічі з молоддю, що голосують вперше, ін. Командою «М21» було розроблено та розповсюджено просвітницькі матеріали: „Путівник молодого виборця”, інформаційний бюлетень „Твій голос вирішує”, які заохочували молодь прийняти участь у виборах та відповідно до законодавства проголосувати.

Матеріали:

Проект «Залучення громадськості до процесу прийняття рішень», Вересень-грудень 2003 р.

Метою проекту стала побудова відкритого діалогу «влада — громадськість» шляхом залучення та активізації громадськості до процесу обговорення актуальних проблем регіону. Було зосереджено увагу на депутатах місцевих рад міста Чернігова та області, представниках місцевих органів державної влади, правоохоронцях, податковій адміністрації, неурядових організаціях, ЗМІ. В контексті проекту було проведено ряд робочих зустрічей, тренінгів, громадські слухання, під час яких було обговорено актуальні проблеми розвитку міста. Результатом стало те, що влада «почула» проблеми пересічного громадянина. На громадських слуханнях було напрацьовано резолюцію, на яку влада дала позитивну відповідь і частково реалізувала поставлені в ній задачі. Даний проект дав зрозуміти учасникам та організаторам, що подібні ініціативи та вірно організовані громадські слухання – крок до реалізації своїх можливостей на місцевому рівні.

Матеріали:

Проект «Захистимо свої права», Травень-грудень 2002 р.

Метою даної ініціативи стала підготовка та навчання громадськості щодо своїх прав та обов’язків перед державою та суспільством. Учасниками тренінгів та виїзних семінарів стали молоді депутати місцевих рад, лідери та активісти молодіжних громадських організацій Чернігівської області, представники органів місцевого самоврядування. Організовано навчальні тренінги, які були розбиті на навчальні блоки: » Структура та повноваження органів місцевого самоврядування», “Школа молодого депутата”, які охопили декілька актуальних для регіону тем та ін. В результаті було підготовлено понад 250 чол., було розроблено та розповсюджено тренінгові матеріали, практичні посібники для кожної конкретної категорії учасників.

Проект «Навчання членів дільничних виборчих комісій», Березень 2002 р.

Партнерський проект, ініціатива — Центру Політичної Освіти. «М21» стала регіональним партнером в реалізації даного проекту в Чернігівському регіоні. Метою проекту було удосконалення прозорості та чесності українських виборів шляхом підвищення професійного рівня, компетентності членів дільничних виборчих комісій та офіційних спостерігачів. В рамках проекту було організовано та проведено 32 тренінги, учасниками яких стало 3 790 осіб в 11 регіонах України (в т.ч. Чернігівський регіон). Завдяки отриманим на тренінгах знанням та навичкам члени дільничних виборчих комісій та офіційні спостерігачі змогли більш якісно забезпечити роботу виборчих комісій щодо організації голосування, підрахунків голосів, доставки виборчої документації відповідно до чинного законодавства України. За результатами оцінки на виборчих дільницях, де працювали учасники тренінгів, спостерігалося значно менше порушень виборчого законодавства.

Проект «Фермерський діалог», Листопад 2001 — квітень 2002 р.

З метою підтримки студентської молоді, команда «М21» виступила ініціатором проекту, направленого на побудову партнерських відносин та діалогу між двома країнами Великобританії та України. Студенти аграрного факультету Чернігівського державного інституту економіки і управління прийняли участь в серії круглих столів на актуальні теми, які стосувалися проблем та перспектив розвитку аграрного сектору економіки в Україні та Великобританії. Результатом стало виробниче стажування 30 студентів на фермах Англії (Хайгрув). Також робота команди «М21» була спрямована на налагодження контактів між Асоціацією фермерів та аграрним факультетом ЧДІЕіУ. В свою чергу, активісти «М21» в якості волонтерів мали нагоду стажування та викладання української мови для студентів, які потребували додаткових занять.

Проект «Новий Чернігів — Нові Можливості», Липень-грудень 2001 р.

Метою даного проекту була підготовка молодих кандидатів до місцевих рад під час Парламентських виборів 2002 року. Проект був направлений на підготовку аудиторії представників НДО, профспілкових організацій. В рамках проекту було проведено 12 навчальних семінарів, під час яких експерти «М21» навчали учасників основним аспектам побудови передвиборчої кампанії, приділяючи увагу основам коаліційного будівництва, стратегії та тактиці побудови передвиборчих кампаній. Більшість учасників була задіяна в якості кандидатів або їх помічників на виборах. В результаті, в освітній кампанії взяло участь приблизно 200 чол. активної молоді. Від коаліції молодіжних громадських організацій «Молодіжний Альянс» було висунуто 9 кандидатів, з яких обрано 4 депутати до місцевих рад м. Чернігова.

Проект «Молодь і вибори», Травень-липень 2001 р.

Метою даного проекту стала побудова успішної передвиборчої кампанії шляхом обміну досвідом та розробки механізмів спільної роботи, під час виборів в Білорусії. Цільовою аудиторією стали лідери та представники НДО України та Білорусії. Організація Молодіжний центр «ГАРТ» (м. Гомель, Білорусь) виступила ініціатором партнерського проекту. Партнером стала команда «М21». Було організовано та проведено серію робочих зустрічей, семінарів та тренінгів, де білоруські та українські фахівці передавали досвід, опрацьовували приклади успішних передвиборчих кампаній. Було проаналізовано PR-технології, які використовуються двома країнами, обговорено недоліки та домінуючі позитивні елементи виборчих систем, коаліційна робота організації різних країн та ін. В результаті, в заходах взяло участь близько 150 чол. Було розроблено та розповсюджено інформаційні матеріали.

Проект «Перемога в коаліції», Лютий-червень 2001 р.

На меті було поставлено показати модель функціонування командної роботи на прикладі побудови конкретної коаліції НДО. Під «командною роботою» треба було розуміти спільну роботу об’єднаних НДО різних регіонів, але однієї аудиторії та напрямків роботи. Учасниками даного проекту стали НДО різних регіонів України. В рамках проекту представників НДО було детально та змістовно проінструктовано стосовно їх участі в проекті. В ході семінарів та тренінгів вони пройшли навчання під егідою кваліфікованих спеціалістів. Таким чином, навчено механізмам спільної роботи приблизно 100 чол. різних НДО України. Також результатом стала спільна ефективна праця вже після проекту, реалізація спільних ідей та ініціатив.

Проект «Школа громадянської освіти для молодих українських еліт», Червень 2000 р.

Пілотний проект став основою до побудови партнерських відносин із НДО країни-сусіда Польщі. Метою даного проекту було перейняти досвід роботи, ознайомитися з діяльністю польських НДО, незалежних ЗМІ, отримати знання з розвитку польської та української економіки у трансформаційний період. Проект був направлений на лідерів українських та польських НДО. В рамках проекту на конкурсній основі представники НДО були відібрані до участі в Школі. Організовано та проведено декілька семінарів, тренінгів, зустрічей в різних департаментах Польщі, України. Для більшої інформативності були підготовлені матеріали для практичного використання під час проекту. В результаті випускники Школи-представники НДО обох країн отримали знання та досвід, нагоду використати отримані контакти та інформацію в подальших суспільно-корисних проектах.

Проект «Навчання активістів і лідерів студентських профспілок», Березень-червень 2000 р.

Проект ставив за мету інформування студентської молоді, лідерів студентських профспілок щодо своїх прав, обов’язків, механізму регулювання та структурування роботи профспілок, щодо залучення волонтерів до роботи в профорганізаціях. Учасниками проекту стала переважно студентська молодь міста. В рамках проекту було проведено серію навчальних тренінгів, консультацій. Розроблена і розповсюджена література, інформаційно-просвітницькі матеріали. В результаті проекту було проінформовано та навчено біля 20 тис. студентів всіх трьох ВНЗ міста.

Проект «Вибори -99: підвищення громадської активності», Вересень-листопад 1999 р.

Проект реалізований спільно з ресурсним центром «Гурт» (м. Київ). Спрямований на підвищення свідомості виборців щодо їх виборчих прав та свобод, обізнаності щодо програм кандидатів в президенти. Цільовою аудиторією даного проекту стала громадськість міста в цілому. Організовано та проведено декілька семінарів та консультацій, розроблена та розповсюджена просвітницька література. В рамках проекту в м. Чернігові було відкрито дві громадські приймальні, надано більше 300 юридичних консультацій. В проекті прийняло участь понад 450 чол.

Матеріали:

Проект «Потрібен твій голос!», Лютий-березень 1998 р

Один з перших проектів в Чернігівській області. 8 партнерських організацій м. Чернігова (НДО «Українська студентська спілка», «Новий вибір», «Ліберальне молодіжне об’єднання», «Молодіжна Альтернатива», «Молода громада» та ін.) ініціювали даний проект з метою підвищення активності молодих виборців. Цільова аудиторія була зорієнтована на молоді, що голосує вперше. В рамках проекту було проведено серію масштабних та освітніх заходів, серед яких концерти, навчальні зустрічі, де молодь змогла прийняти участь у імпровізованих виборах та переконатися, що їх голос є важливим і голосувати просто і весело. Під час проекту були розроблені та розповсюджені матеріали із закликом прийти на виборчі дільниці, не пропустити день виборів. В результаті проекту було підготовлено та навчено біля 20 тис. молодих людей.

Матеріали: