Свіжа політична кров. Випуск п’ятий
17.12.2006
Як я можу допомогти в розбудові своєї України? Хто я для держави: ніщо? Чи інструмент впливу на її діяльність?..
Кожна людина неодноразово задавала собі хоча б одне з цих питань. А кожен свідомий громадянин хоча б раз намагався на них відповісти. На жаль, наша держава не здатна забезпечити належний рівень політичного розвитку суспільства, а тим паче молоді, яка є генератором ідей.
Свою концепцію на вирішення цієї проблеми розробили Чернігівська молодіжна громадська організація «Молодь – XXI століття» спільно з Житомирським обласним центром молодіжних ініціатив та Східноукраїнським фондом розвитку демократії за підтримки Міжнародного Республіканського Інституту, організувавши проект «Українська школа молодого політика».
Як зазначають організатори, мета проекту – це підвищення рівня політичної освіти молоді, створення практичних умов засвоєння основ демократичних політичних стандартів для молодих активістів політичних партій та молодіжних організацій; підготовка нового покоління молодих політиків.
До участі в проекті запрошувалася потенційно-активна молодь (члени громадських організацій, політичних партій, студенти вищих навчальних закладів) із Чернігівщини, Полтавщини та Черкащини, яка не бажає залишатися осторонь політичного життя країни. «Українська школа молодого політика» - це перш за все поштовх для молодих людей до активної участі в громадському житті, на базі отриманих в ній знань.
На думку спадає запитання: а чи можливо навчити політиці впродовж п’яти семінарів? Так, можливо: якщо семінар організаційно продуманий на два дні; якщо з вами займаються досвідчені тренери, які власним розумом та зусиллями добилися вагомих результатів у громадській та політичній діяльності; якщо під час навчання формується згуртований колектив людей, які йдуть до спільної мети; якщо ТИ починаєш усвідомлювати свою необхідність в суспільстві.
Величезна кількість інформації була надана учасникам проекту «Школа молодого політика»: починаючи узагальнюючим курсом політології, який є основою для професійного політика; закінчуючи розвитком громадянського суспільства і його взаємодію з владою; розкриттям деталей проведення успішних виборів, підготовкою виборчих кампаній та використанням PR-технологій.
Головними аргументами успішності проекту стали самі враження учасників. «З першого семінару був приємно вражений гарною організацією даного проекту. Дуже вдало і цікаво підібрані теми семінарів, які є дуже корисними для всіх учасників школи і для мене особисто. Кожен семінар пролітає, як одна хвилина і сюди хочеться повертатися знов і знов», - Олександр Кодола.
«На сьогоднішній день молодь може активно впливати на суспільно-політичну ситуацію в країні, тому, вважаю, що даний проект є вкрай необхідним для підготовки нової генерації молодих українських політиків. Припустимо, що далеко не всі учасники даного проекту в майбутньому стануть помітними політиками, та навіть тоді набуті знання і досвід стануть їм у нагоді у повсякденному житті і значно підвищать рівень їх політичної свідомості», - Cвітлана Швачко (Полтава). Отже, висновки робіть самі.
Розробка, виконання , координування проекту стало можливим завдяки нелюдським зусиллям Тетяни Громової, виконавчого директора ЧМГО «Молодь – ХХІ століття» і Артема Шелкового, керівника Відділу по зв’язкам з громадськістю, які згуртували дружній колектив учасників проекту.
Проект «Українська школа молодого політика» - це новий подих в політичній свідомості молоді, якій надається шанс сформувати нову генерацію політичних сил , освічених, цілеспрямованих і результативних.
Випускниця «Української школи молодого політика»
Олена Шевченко
|
|